30 %
Заштеда 165 ден

Сет за играње – Риболов

550 ден 385 ден

Сет за риболов на батерии со вртлив базен полн со риби.

На залиха

Опис

Рибарски сет на батерии со понл  ротирачки базен со риби.

Откако ќе ја вклучите играчката, базентот започнува да ротира и благодарение на специјалниот механизам рибите си ги отвараат и затвараат устите и истите треба да се уловат со тајминг.

Прекрасна играчка за забава на целото семејство, може да се игра и соло и во дует и во квартет (натпреварувајќи се кој ќе улови повеќе риби), одлична забава за целото семејство

 

Сетот се состои од: главна единица со вртлив базен, 4 трски за ловење и дузина риби.

 

Ова е одлична играчка за социјализација, забава, како и развој на рефлексите, моториката и когнитивните вештини, посебно координација на рацете со очите.

Работи на обични АА батерии кои не се вклучени во сетот.

Димензии:
Дијаметар на играчката 20 см
Риба: 2.5 x 1.8см
Стапче: 14.5 см
Пакување: 23 x 13.5 x 3.5 см

Доаѓа во прикладно трговско пакување што го прави и идеално за подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This