50
Завршува за 1675033199

Штитник за Провев

190 ден

Двоен штитник-изолатор од провев за врати и прозорци.

На залиха

Опис

Провевот или народски кажано “промајата” е секојдневен проблем, тоа посебно доаѓа до израз доколку имате луфта на вратите или прозорците.

Со овој иновативен изолатор многу лесно ќе го запечитите просторот под вратата или прозорецот и ќе спречите несакана циркулација на воздухот.

Лете ќе ладниот воздух ќе остане внатре а топлиот надвор, а зиме обратно. Покрај тоа ќе заштедите од сметката за греење или ладење, ова е потполно енергетски ефикасен производ.

Воедно и физички ќе спречите влез на инсектите во вашиот дом.

Штитникот е со приспособлива големина и може да го сечете во зависност од вашите потреби, едноставно се мести и држи цврсто. Може да го користите и на сите видови внатрешни и на надворешни врати.

Благодарение на квалитетот на материјалите од кој е изработен штитникот истиот и без проблем може да го измиете и со вода.

Монатажата е исклучително лесна, овој модел на штитници е значително подолг за разлика од сличните производи.

Се што треба е да го вметнете под вратата, и вишокот да го пресечете со ножица или скалпер.

Благодарение на инвентивниот дизајн  може да го наместите и од горната и од долната страна во зависност од вашата врата.

Димензии:

Штитникот е достапен во 4 бои. Доколку имате преференца за боја, пишете во забелешка каква да ви пратиме (во зависност од достапноста), во спротивно ќе ви биде пратена по случаен избор.

Цената е за еден примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This