30 %
Заштеда 30 ден

Сложувалка – 3D (2611L-B)

100 ден 70 ден

Сложувалка за составување на 3Д објект – макета на камион со дигалка.

На залиха

Опис

Прекрасна тро-димензионална сложувалка за составување макети.

Слагалката се состои од дебели картонски табли (0.5см) во кои се сместени парчињата за составување на макетите.

Идеално за детскиот развој посебно на моторичките функции, спознавање на формите, како и за учење на предметите преку игра.

Сложувалките се одлични за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на мускулите на рачињата
-Развој на креативноста и имагинацијата
-Развој на математичките вештини и перцепцијата
-Развој на концентрацијата
-Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
-Решавање на проблеми
-Самодоверба

Димензии на склопената макета:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување идеално за подарок.

Димензии на пакувањето:
Должина 25 см
Ширина 14 см

Забелешка: За деца над 4 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This