10 %
Заштеда 5 ден

Магична Вртимушка

50 ден 45 ден

Иновативна светлечка магична вртимушка, за забава која преку игра ја развива моториката кај децата.

На залиха

Опис

Оваа нова едукативна играчка ќе му помогне на вашето дете да ја развие фината моторика преку  интересна игра. Корисна е, бидејќи е одлична за моториката и координацијата на очите со рацете, когнитивниот развој, логиката,  итн.. А интересна е и за возрасните.

Магичната вртимушка се состои од тркало кое се прикачува на конец, и откога ќе се заврзи и фиксира потребно е да се прават концентрични ротирања се додека се може и конецот се наполни со потенцијална енергија.

Потоа се оптега конецот од двете страни и доколку се створи доволно центрифугална сила тркалото свети благодарение на вградената ЛЕД светилка.

.

 

Оваа едукативна играчка ќе ви донесе безброј моменти на забава, при што убаво ќе ви ги разработи малите сиви ќелии.

Магичната вртимушка е добра за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на мускулите на рачињата
-Развој на креативноста и имагинацијата
-Развој на математичките вештини и перцепцијата
-Развој на концентрацијата
-Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
-Решавање на проблеми
-Самодоверба

 

Производот е достапен во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка какво да ви пратиме. Во спротивно ќе ви биде пратено по случаен избор.

Цената е за 1 вртимушка.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This