30 %
Заштеда 15 ден

Сложувалка со Форми

35 ден

Интелигентна пластична сложувалка со форми.

На залиха

Опис

Прекрасна пластична сложувалка со различни форми, со кој може да се креираат најразлични креации.

Ова е играчка која значително ќе помогне во развојот на интелектуалните вештини на вашето дете.

Идеално за детскиот развој посебно на моторичките функции, спознавање на формите, како и за учење на предметите преку игра.

Оваа играчка е одлична за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на мускулите на рачињата
-Развој на креативноста и имагинацијата
-Развој на математичките вештини и перцепцијата
-Развој на концентрацијата
-Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
-Решавање на проблеми
-Самодоверба

Сложувалката се состои од девет пластични парчиња во различни форми и плус ислустративно упатство.

Производот доаѓа во ОПП пакување.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This