35 %
Заштеда 140 ден

Снегулки за Редење (сет200)

400 ден 260 ден

Сет од 200 снегулки за редење како коцки за деца.

На залиха

Опис

Иновативен сет од 200 снегулки за редење со кој вашите деца со часови ќе бидат креативно зафатени.

Изработени од висококвалитетна АБС пластика, снегулките се вметнуваат една во друга, формирајќи најразлични фигури и форми, само имагинацијата е граница на креациите кои може да се формираат од овие иновативни снегулки за редење.

Покрај креативни форми може преку игра и да се учат и основните форми, бројките и буквите.

Идеални се за развој на фината и груба моторика, креативноста и имагинацијата, координацијата на рацете со очите, развој на рачната мускулатура и концентрација. Ова е прекрасен сет кој покрај забава, значително помага за психофизичкиот развој на вашите деца.

Овој прекрасен сет има дури 200 снегулки, во 10 прекрасни живописни бои, децата едноставно ги обожуваат.

Дијаметар на секоја снегулка поединечно 3.3 см

Предности и Погодности за децата од играњето со коцки:

  • Развој на фина и груба Моторика
  • Координација на рацете со очите
  • Развој на мускулите на рачињата
  • Развој на креативноста и имагинацијата
  • Развој на математичките вештини и перцепцијата
  • Развој на концентрацијата
  • Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
  • Решавање на проблеми
  • Самодоверба

 

Забелешка: Не се препорачува за деца под 3 години, децата секогаш да се во присуство на родител старател. Иако во сетот има 200 снегулки во разни бои, можно е не секогаш ги има сите 10те бои.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This