30 %
Заштеда 375 ден

Соларен ЛЕД Рефлектор со Сензор

875 ден

Високо квалитетен соларен ЛЕД рефлектор со сензор.

На залиха

Опис

Овој водоотпорен соларен ЛЕД рефлектор со сензор за темница , штом еднаш го поставите, ќе си ја врши работата и ќе заборавите на него.

На горниот дел има поставено соларни ќелии кои преку ден од сончевата енергија ја полнат вградената литиумска батерија, а на долниот дел има моќни лед светилки кои навечер светат и се активираат кога сензорот ќе регистрира мрак.

 

Карактеристики:

  • Материјал: Пластика PMMA + алуминиумска легура
  • Димензии: 12 x 12 x 5.5см
  • Димензии на Пакувањето: 12.5 x 6 x 12.5 см
  • Нето Тежина : 146 грама
  • Бруто Тежина: 190 грама
  • Батерија: 3.7v2200man 18650 lithium
  • Извор на светлина/боја на температура: 6*0.5w/6000-7000w
  • Работно време: 8- 12 часа
  • Полнење: 4-5 часа
  • Водоотпорно: mma + pp / ip44

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This