20

Алатка за Дозирање

120 ден

Иновативна мултифункционална алатка – лажица за дозирање.

На залиха

Опис

Производ кој ќе го користите секојдневно со големо задоволство, а воедно точно ќе ги дозирате додатоците што ги внесувате во исхраната без да го расипете вкусот. Идеален производ за сите хедонисти за здрава храна.

Оваа мултифункционална алатка за дозирање може да се користи и за течности вода, масло, оцет, сируп, итн.. и за прашкасти додатоци како сол, шеќер, зачини, итн…

Има комори од двете страни и со специјално поставените калапи, може да дозирате точно.

Се е прегледно обележано и со точност ќе знаете колку милилитри течност дозирате или колку грама прашкаста материја.

Идеален за подмачкување на салатата, но токму онолку колку што треба.

Перфектно е и за подмаслување на тавата, зачинување на намирниците, баш онолку колку што треба. Може да се користи и за пецивата при печење.

Одличен е и за подготвување и маринирање на намирниците, ќе додатете таман толку малку зачини колку што треба.

Никогаш повеќе нема да имате вишок калории кога го засладувате вашето кафе, чај или млеко.

Исклучително лесно за употреба, само го полните, и спремно е за акција.

Димензии:

Цената е за 1 примерок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This