9
10
10
10

Тегови за Нозе

410 ден540 ден

Високо квалитетни ергономски тегови за нозе и раце.

Опис

Тегови за нозе со прилагодлив појас, унисекс, идеални за фитнес, вежбање, одење, џогирање, гимнастика, аеробик, теретана…

Ергономски додадената тежина на ногата цврсто се вклопува околу глуждот и подлогата помага во заштитата на зглобовите, но исто така е и исклучително издржлива.
Одлични за согорување екстра калориии и намалување на тежинатас, и подобрување на психофизичката кондиција воопшто.

Теговите покрај на нозете може да ги носете и на рацете (посебно моделот од 1кг), бидејќи се прилагодливи и може да се прицврстат со вградените ремени.

Носењето тегови на зглобовите или глуждовите може да ви помогне да изгубите дел од тежината за пократок временски период. Ако сакате да ги намалите килограмите, ова е одличен начин да си помогнете себе си.
Мек и издржлив материјал: Појасите за глуждот и зглобот имаат подолг век на траење поради засилениот начин на шиење и материјалот за полнење.
Пријател на Вашата кожа: Лесниот и моќен материјал што ја апсорбира потта го одржува вашето тело заштитено од чешање и црвенило на кожата.
Погоден за фитнес тренинг на отворено или за вежбање по дома, помага при длабоки јога истегнувања, пилатес, фитнес, фотографија итн.

Одлични се и како додаток при вежбање јога и пилатес.

 

Теговите се хипоалергени, пријатно за допир и фаќање, отпорно на пот, нелизгаво и ви овозможува прекраен комфорт при користењето.

Воедно се исклучително лесни за поставување и вадење од екстремитетите.

 

Во здраво тело здрав дух!

Теговите одат во пар и се достапни со 6 различни тежини:
модел А  = 1кг (2 x 0.5кг) = 225 ден (редовна цена 250 ден)
модел B  = 2кг (2 x 1кг) = 315 ден (редовна цена 350 ден)
модел C  = 3кг (2 x 1.5кг) = 360 ден (редовна цена 400 ден)
модел D  = 4кг (2 x 2кг) = 410 ден (редовна цена 450 ден)
модел E  = 5кг (2 x 2.5кг) = 495 ден (редовна цена 550 ден) 
модел F  = 6кг (2 x 3кг) = 540 ден (редовна цена 600 ден) 

Цената е за еден пар со 2 тега.

Додатни информации

Модел

А = 1кг (2 x 0.5кг), B = 2кг (2 x 1кг), C = 3кг (2 x 1.5кг), D = 4кг (2 x 2кг), E = 5кг (2 x 2.5кг), F = 6кг (2 x 3кг)

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This