50 %
Заштеда 395 ден

Појас за Потење – Sweat Belt

790 ден 395 ден

Високо квалитетен појас за потење.

Опис

Доколку сакате брзо и ефикасно да го намалите салото на вашиот стомак ова е вистинскиот производ за вас. Овој високо квалитетен појас за потење со прилагодлива големина, совршено потпира и компресира, и предизвикува интензивно потење.

Изработен од специјална растеглива ткаенина кој од внатрешната страна има специјална водотпорна обвивка која предизвикува потење со таканаречениот сауна ефект.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот прилагодлив дизајн, може да го носат и мажи и жени.

Може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.

Карактеристики и Погодности:
Предизвикува потење
Го намалува салото на стомакот
Помага за правилно држење на телото
Ги намалува болките во половините
Ја подобрува циркулацијата
Овозможува правилно држење и мобилност
Може да се носи под и над облека
Квалитетен ратеглив материјал со обвивка за потење од внатрешната страна..
Инвентивен самоподесувачки прилагодлив дизајн
Дава чувство на самодоверба
Унисекс

 

Производот доаѓа и во прекрасно трговско пакување што го прави идеален и за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×