60

Влошки од Мемори Пена

Original price was: 250 ден.Current price is: 100 ден.

Сет од 2 влошки за стапала изработени од мемориска пена. Унисекс, универзални одговараат за сите видови обувки.

На залиха

Опис

Колку често ви се случува да ве болат нозете од долго носење на обувките и едвајј чекате да ги соблечете.

Ви ги претставуваме иновативните влошки изработени од мемори пена, кои претставуваат вистинско освежување за вашите стапала.

Овие влошки се идеални за оние кои сакаат да носат чевли подолг временски период во текот на денот.
Додека одите со вашите омилени чевли со влошките ќе му овозможите на вашето стапало анатомски калап по ваша мерка, со што значително ќе се намали стресот на вашите стапала.

Анатомски, со иновативен дизајн едната за левата а другата за десната нога. А може и да ги сечете согласно калапот на вашите чевли за оптимална употреба.

Меки и трајни, нелизгави се, супер удобни и супер еластични, може да ги носите преку цел ден без никаков проблем. Унисекс, може да ги користат и мажи и жени.

Делуваат релаксирачки на стапалата, може да ги користите и доколку имате болки на петиците. Дискретни се никој нема да забележи дека ги носите.

Исклучително лесни за поставување и вадење во чевлите, ќе ги користите со големо задоволство..

 

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски анатомски дизајн
 • Меки, лесни, флексибилни и трајни
 • Исклучително лесни за поставување
 • Изработени од мемориска пена
 • Го намалуваат заморот на стапалата
 • Одговараат на сите видови чевли
 • Може да ги сечете по потреба
 • Унисекс и за мажи и за жени
 • Дискретни – никој нема да забележи дека ги носите

 

Сетот се состои од:

 • 1 Лева мемориска инзола
 • 1 Десна мемориска инзола

Производот доаѓа во приѕирно блистер пакување идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This