15
15
15

3D Ѕиден Часовник (3B)

255 ден935 ден

DIY 3D црн ѕиден часовник кој може да го поставите сами со дијаметар по желба. Достапен во две големини, мал и голем.

Опис

Прекрасен голем 3Д црн часовник со кој импресивно ќе го пополните ѕидот. Достапен во 2 големини, кој во зависност од просторот може да го поставите со дијаметар од 40 до 160см.

Приспособлив, елегантен и со стил. Идеален за дневната соба, канцеларијата, чекалната, ходникот, итн..

Произвводот е произведен со ултра прецизно ласерско сечење, а изработен од сјаен акрил во комбинација со ЕВА пена (етилен винил ацетат)

Часовникот многу лесно може да го инсталирате сами со дијаметар по желба (во пакувањето има приложено одлично упатство со слики).

Часовникот е достапен во две различни големини на стрелките и бројките и тоа:
Мал – Оптимален дијаметар 35 см а може и по желба од 25 до 70 см = 255 ден (редовна цена 300 ден)
Голем – Оптимален дијаметар 105 см а може и по желба од 80 до 160 см = 935 ден (редовна цена 1100 ден)

Должини на стрелките на малиот:
Стрелка за минута 9.5 см
Стрелка за час 7 см

Должини на стрелките на големиот:
Стрелка за минута 39 см
Стрелка за час 31 см

Производот работи на 1 обична АА батерија од 1.5v која не е вклучена во сетот. (За оптимална долготрајна употреба се препорачува употреба на алкални батерии.)

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување, идеално за подарок.

Важна забелешка: Сите фотографии се од големиот модел!

Додатни информации

Величина

Мал, Голем

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This