25

Алатка за Собирање Плодови

Original price was: 440 ден.Current price is: 330 ден.

Иновативна алатка за собирање овошје без да се качите на дрвото.

На залиха

Опис

Најубавите плодови се секогаш на највисокоите и најнепристапни гранки на дрвото, секојдневно ги гледате но не се осмелувате да се качите на дрвото, еве решение со кое секогаш ќе ги соберете највкусните плодови од вашето дрво.

Оваа иновативна алатка е специјално дизајнирана со леснотија да ги соберете плодовите од цврсто тло под нозете, се што треба е да ја прикачите на стап (кој не е вклучен со алатката) и да почнете со бербата.

Благодарение на стратегиски поставените запци со леснотија ќе може да го откачите секој плод од гранката без да го оштетите.

Качувањето на дрво може да биде опасно по живот, може несакајќи да ги сокршете и гранките, но благодарение на овој прекрасен производ ќе ја извршите бербата лесно и без мака.

Производот е изработен од метал, и ткаенина.

 

Димензии:

Забелешка: Алатката доаѓа без стап!

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This