25 %
Заштеда 625 ден

Двоглед

1875 ден

Квалитетен ултра моќен портабл двоглед со чантичка и додатоци по екстра цена.

На залиха

Опис

Одличен мултифункционален компактен двоглед 10×22 кој ќе го користите повторно и повторно. Нов ергономски дизајн, мал но исклучително моќен.

Идеален е за набљудување на природата, објекти во далечина, животни, птици и слично.

 

За цената овој двоглед претставува вистинска вредност. Окуларите се 10мм а блендата 22мм, и целосно е изработен со тн coated optics технологија со BAK4 призми.

Coated optics овозможува помала загуба на внатрешната светлина и сјај со што се постигнува тн подеднаква трансмисија на светлината. Што резултира со исклучително јака острина и многу подобар контраст на видното поле.

Двогледот доаѓа комплет со чанта за носење и чување, а во сетот се вклучени, врвка за носење, специјална крпичка за бришење и упатство.

Благодарение на своите карактеристики, мала големина и гумени обвивки на окуларите кои се многу пријатни за очите, двогледот може да го користите и носите со себе насекаде, на лов, на плажа, на излет, при планинарење итн…

 

Спецификации:
Окулар: 10мм
Бленда: 22мм
Зголемување: x 10
Видливост: 81м/1000м – 7.5°
Призма: BAK4
Технологија: Coated Optics
Тежина: 185g
Димензии на двогледот: 100 x 80 x 40 mm

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја идеално за подарок.

Димензии на пакувањето: 11,5 x 10 x 5,5 cm

Важна Забелешка: Доколку го користат деца, тогаш секогаш под супервизија на родител-старател. НИКОГАШ ДИРЕКТНО ВО СОНЦЕТО

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This