30 %
Заштеда 165 ден

Фитнес Справа – Thigh Master

385 ден

Квалитетна фитнес клешта за тонирање, затегнување и обликување на екстремитетите.

На залиха

Опис

Квалитетна фитнес справа  во форма на клешта за вежбање, со која ќе ја унапредите вашата фитнес култура на повисоко ниво.

Едноставна и ефективна фитнес справа, совшена за нозете, бедрата, пововините, струкот, задникот градите, колковите, потребно е само да стекнете навика за вежбање од 10 минути дневно и ќе бидете вчудоневидени од резултатите, само после неколку недели.

А може да се користи и како додаток при сите типови вежбање: За тренинг за жени и мажи можат да бидат вклучени во вашите рутини на Crossfit, Pilates, Јога, P90X, Beachbody, па дури и за танцување и балет.

Премиум материјал: Изработен од комбинација АБС материјали во комбинација со квалитен федер од нерѓосувачки челик, со висока приспособливост и еластичност, силно оптегнување. Ве прави да се чувствувате самоуверено и пријатно додека вежбате.

Едноставен и лесен за употреба: Идеален производ за вежби за горниот и долниот дел на телото и може да се вежба насекаде. Идеален за зајакнување и рехабилитација на мускулите, како и специфична обука за јога, кросфит, пилатес на долниот дел од телото, зајакнување и трчање.

Разновидност и флексибилност:- Идеално за тренинг за зајакнување на мускулите, физикална терапија и секојдневен тренинг. Секојдневното вежбање е од суштинско значење, го подобрува вашето држење на телото и оптшо ја подобрува вашата психо физичка состојба.

 

  • Го намалува стресот
  • Го зголемува вашиот опсег на движење
  • Ја зголемува издржливоста
  • Го намалува ризикот од повреда
  • Го подобрува нивото на енергија
  • Ги подобрува атлетските перформанси
  • Ја намалува болката
  • Промовира циркулација на крв
  • Го намалува холестеролот

 

Одличен комплиментарен додаток за вашите пилатес и јога сесии. Клештата за фитнес е унисекс и може да го користат и мажи и жени.

Димензии:
Должина 51 см
Ширина 13 см
Тежина 0,37 кг

Производот е достапен во виолетова боја.

Во здраво тело здрав дух!

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This