15 %
Заштеда 220 ден

Фитнес Тркало

1250 ден

Високо квалитетно фитнес тркало за истегнување, 3Д вежбање, масажа, јога, пилатес.

На залиха

Опис

Иновативно фитнес тркало обложено со мека густа обвивка од еколошка ТПЕ пена за истегнување, масажа и 3Д вежбање јога и пилатес.

Благодарение на изработката од високо квалитетни еколошки компоненти тркалото е хипоалергено, нема мирис, пријатно за кожата отпорно на пот, нелизгаво и ви овозможува прекраен комфорт при користењето.

Одлично е за истегнување на грбот флексорите на колковите, градите и рамењата. Ги кондиционира и релаксира вашите мускули, дава сила, и го зацврстува грбот.

Тркалото е цврсто, издржува товар до 200 кг, а е неверојатно лесно и може да го носите со себе насекаде.

Одлично е за унапредување на вашите јога вештини, ослободување на тензија во мускулите, грчеви, а благодарение на рељефната површина делува и на вашиот централен нервен систем и релаксира.

 

Тркалањето со тркалото ја подобрува циркулацијата, што го подготвува телото за тренинг и му помага да се опорави потоа. И бидејќи тркалањето ги распрснува јазлите што го ограничуваат опсегот на движење, тоа ги подготвува вашите мускули за истегнување.

Во здраво тело здрав дух!

Димензии:
Дијаметар φ 32 см
Ширина 12 см

Тркалото е достапен во 3 бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви пратиме боја по случаен избор.

Цената е за едно парче.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This