10 %
Заштеда 25 ден

Фитнес Справа – Resistance Band

250 ден 225 ден

Квалитетен ластик за растегнување и користење при вежби за цело тело.

На залиха

Опис

Во здраво тело здрав дух! Вежбајте квалитетно по оутлет цена.

Фитнес Справата – Resistance Band или по нашки Ластик за Растегнување може да ја користите при секакви вежби, ги стегнува стомачните мускули мускулите на екстремитетите, или едноставно кажано ја зајакнува слабата мускулатура на целото тело.

Оваа справа е идеална за оформување и зајакнување на мускулите на целото ваше тело (стомак, нозе, раце, половини, колкови..) и тоа во исто време.

Многу е ефикасна и лесна за вежбање, која е направена од зајакнат латекс со рачки кои се обвиени со ЕВА пена и за рацете и за нозете, така што ќе ви биде удобно додека вежбате. Има голема издржливост на истегниување, безбедна е, трајна и не може лесно да се скине.

Унисекс е, може да ја користат и мажи и жени, и деца и возрасни.

Справата е лесна и може да ја носете со вас каде и да одите и да ја користите каде и да сте и во било кое време.
Со оваа справа во исто време ги вежбате рацете, рамењата, градите, грбот, нозете оформувајќи го целото ваше тело.
Идеална е за КросФит, Јога и Фитнес

Со само 10 минутно вежбање дневно, ќе го подобрите мускулниот тонус, ќе ги согорите мастите, ќе го подобрите метаболизмот и циркулацијата…

Идеална е за пилатес и јога вежби кои во комбинација со справата ќе ја зголемат вашата самодоверба, концентрација и општа психофизичка кондиција.

Може да вежбате и кога лежите и кога стоите и кога седите…

Благодарение на ултра практичниот дизајн истата не завзема многу малку простор и може буквално да ја носите со себе каде и да одите.

Димензии:

Ластикот за растегнување е квалитетна и безбедна  справа и овозможува максимален отпор и трајност.

Производот доаѓа во неколку различни бои и комбинации на бои, доколку имате преференца за боја, напишете во забелешка или при телефонската потврда на нарачката. Во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This