40

Фитнес Часовник (Fitness Watch)

Original price was: 1990 ден.Current price is: 1195 ден.

Го мери пулсот, времето, има аларм и ви покажува колку калории трошите.

На залиха

Опис

Мотивацијата е клуч за да бидеме во форма. Знаејки дека вежбањето или активноста интензивно ни помага да ги добиеме посакуваните резултати. Болката, уморот или задишаноста не се добри показатели/барометри на ефективноста од нашето вежбање. Следењето на работата на срцето и топењето калории се најдобрите начини за да бидете сигурни дека добивате успешни резултати.

Часовникот точно ја мери работата на срцето. Нежно притиснете го сензорот и за момент отчитувањето се покажува на долгиот LCD екран.Фитнес часовникот има такви карактеристики што го прави да биде многу практична лична опрема.

Во опцијата вежбање, внесувајќи возраст и тежина и отчукувајќи ја работата на срцето во мирување, Фитнес часовникот одблизу го набљудува вашето срце за да ве насочи како да го добиете најдоброто од вашето вежбање. Вежбајте повеќе или помалку од вашата цел и алармот звучно ќе сигнализира. Екранот ќе ви покаже ако сте под или над вашата цел. Во опцијата за вежбање, можете да го внесете нивото на вежбање, означено на активната табела, вклучена како додаток на часовникот. Со притискање на копчето ви кажува колку калории трошите во текот на вежбањето.

Фитнес часовникот доаѓа со додаток за поставување опрема за вежбање на велосипед.Едноставно, точно и брзо. Фитнес часовникот од Тв Шоп ќе ви овозможи да остварите максимум од вашето вежбање, ќе ви помогне да го комплетирате или да го одржите здравиот начин на живот.

1 СЕТ Fitness Watch се состои од:

Дигитален часовник кој го мери: времето, пулсот и потрошувачката на калориите, штоперица и аларм

Додаток за поставување на опрема

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This