25 %
Заштеда 500 ден

Кенгур – За Носење Бебе

1995 ден 1495 ден

Квалитетен и практичен ремен/појас/кенгур за носење бебе.

На залиха

Опис

Квалитетен и исклучително практичен ремен/појас за носење на вашето бебе – Популарно наречен “КЕНГУР”
Со овој практичен производ, бебето секогаш ќе биде до вас, а рацете ќе ви бидат слободни.

Бебето може да го носите во 2 позиции, да гледа напед,  или да биде свртено кон вашето торзо,

Мек материјал кој овозможува циркулација на воздухот и не спарува.

Ергономски дизајн како за бебето така и за родителот со лумбална подршка кој ќе ја распореди тежината подеднакво насекаде, без да ги преоптеретите ‘рбетот и рамењата.

Израбоетно од квалитетни нетоксични материјали.

 

Препорачана возраст: 3-6 месеци, 7-10 месеци

Препорачана носивост: од 3.5 до 9 кг

Големина: Една прилагодлива големина

Кенгурот е достапен во две бои (Црвена и Сина), цената е за еден примерок, при телефонската потврда на нарачката ќе се договориме каква боја да ви пратиме.

Производот доаѓа во трговско пакување во боја, идеално за подарок.

 

Додатни информации

Боја

тегет, црвена

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This