15

Корсет – Еластичен Ремен

Original price was: 770 ден.Current price is: 655 ден.

Високо квалитетен еластичен ремен со должина од 5 метри, може да се користи како класичен корсет, а и како додаток при вежбање.

На залиха

Опис

Високо квалитетен еластичен ремен (5м)- корсет за инстантно обликување на телото, или поточно заоблување на половините, израмнување на стомакот и подигање на градите. И најважната работа, врши рамномерен притисок од сите страни.
Покрај горенаведеното, својството на производот е такво да може да се користи и при вежбање и спортување, држење на телото, а спречува и кифоза.

Изработен е од армиран нилон со латекс, ергономски функционален дизајн и овозможува дишење на кожата, одлично прилега и обликува со што и телото ви изгледа совршено, а во него исто така се чувствувате удобно со часови. Бидејќи станува збор за ремен а не класичен корсет, може да си подесите колку ќе ве стега според вашите желби и потреби.
На краевите има велкро (чичка) лепенки за лесно фиксирање.
Може да се носи под и над облека, може да го носите кога и каде сакате, надвор, дома, при вежбање, спортување и фитнес активности…
Покрај истакнувањето на женственоста ќе ви влее и чувство на самодоверба.
Истовремено кога е поставен го затоплува телото ја подобрува циркулацијата и дава потпора за правилна става,  при континуирана уботреба го разнесува салото со што и природно ќе ги оформите половините и стомакот.

Спецификации:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување – идеално за подарок.

Додатни информации

Големина

S/M, L/XL, 2XL/3XL

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This