20

Коцки за Деца – Marble Run (сет29)

280 ден

Цилиндрични коцки за деца со кои детето може да изгради различни конструкции со тобоган.

На залиха

Опис

Сет цилиндрични коцки во разни бои со патека со кои вашето дете ќе може да изгради конструкција со тобоган, по кој ќе може да се пуштаат топчиња.

На горниот дел има механизам за држење и пуштање на топето, значи се поставува топчето, се пушта со механизмот и забавата започнува.

Во сетот се вклучени и разни контрапции кои се активираат откога топето ќе помине низ нив, што дополнително ја збогатува играта.

Нека вашето дете ја изрази својата креативност преку градење на свој тобоган со овие прекрасни коцки. Така ги активира креативноста и логичкото размислување, чувството за гравитација, и може постојано да има различен тобоган и никогаш нема да му здосади да си игра со коцките.

Карактеристики:
– Едикативна игра која ја развива креативноста кај децата
– Коцки со кои може да се направат многу различни тобогани по желба на детето
– Одлична за развој на фината моторика кај децата, логичкото размислување, смисолот за простор и.т.н.
– Сетот се состои од 29 парчиња

 

Предности и Погодности за децата од играњето со коцки:

  • Развој на фина и груба Моторика
  • Координација на рацете со очите
  • Развој на мускулите на рачињата
  • Развој на креативноста и имагинацијата
  • Развој на математичките вештини и перцепцијата
  • Развој на концентрацијата
  • Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
  • Решавање на проблеми
  • Самодоверба

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за импресивен подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This