25 %
Заштеда 175 ден

Коцки за Деца – Направи Машина

Original price was: 700 ден.Current price is: 525 ден.

Прекрасен сет со 81 едукативни коцки со диферинцијали и фигури за правење машини и контрапции.

Уште само 4 на залиха

Опис

Прекрасен креативно едукативен сет од 81 парчиња во кутија за чување и складирање.

За разлика од обичните коцки со овој сет децата може да направат свои функционални машини и контрапции.

Во сетот се вклучени различни коцки, диференцијали коцки, вртелешки, лулашки, итн…

Покрај коцките во сетот се вклучени и различни играчки-фигури, кои може да ги поставите во контрапцијата кога ќе биде готова итн…

Вашите деца ќе си ја разбудат креативноста играјќи си со коцките од кои може да се склопат најразлични машини и контрапции, овој сет е ограничен само со креативноста и имагинацијата.

Овие коцки на децата ќе им го развијат сенсот на механика, композиција, математика и геометрија.

Предности и Погодности за децата од играњето со коцки:

  • Развој на фина и груба Моторика
  • Координација на рацете со очите
  • Развој на мускулите на рачињата
  • Развој на креативноста и имагинацијата
  • Развој на математичките вештини и перцепцијата
  • Развој на концентрацијата
  • Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
  • Решавање на проблеми
  • Самодоверба

Сетот се состои од: 81 парчиња во разни бои.

Содржина:

Димензии на пакувањето:

Производот доаѓа пакување во боја, идеално за подарок, носење и складирање.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This