20

Магична Боенка

240 ден

Магична боенка која може да се бои повторно и повторно. Достапна во 20 различни прекрасни живописни теми.

На залиха

Опис

Купивте нова боенка, детето ја избои и треба да купите нова, а воедно треба и да чистите бидејќи детето со фломастерите ги ишкртало ѕидовите?

НЕ ПОВЕЌЕ!

Ви ја претставуваме иновативната магична боенка, кој се бои со специјален маркер кој се полни со вода.

Откога ќе се избои, со тек на време боите избледуваат и боенката е спремна за повторно боење.

Звучи неверојатно нели, но вистина е.

Се што треба е да го наполните специјалниот маркер (кој доаѓа со боенката) со вода, и да му дадете на детето да бои.

Вашите деца ќе може да ги обојат 4те прекрасни слики без грешка.

Покрај боење може да се користат за развој на фина моторика и учење преку игра, например кажете му на детето обој ја само жирафата или ајкулата, итн…

Понекогаш се појавува нов производ кој воодушевува, ова е дефинитивно еден од тие.

Предности и Погодности за децата од боењето:

  • Развој на фина и груба Моторика
  • Координација на рацете со очите
  • Развој на мускулите на рачињата
  • Учење за држење на пенкало
  • Развој на креативноста и имагинацијата
  • Развој на концентрацијата
  • Самодоверба

Боенката е достапна со 20 различни теми:

Доколку имате преференца за тема пишете во забелешка каква да ви пратиме. Во спротивно ќе ви биде пратена тема по случаен избор.

Димензии: 19 x 16.5 cm

Цената е за една боенка.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This