50

Орален Иригатор

1250 ден

Автоматски орален иригатор. Иновативна алатка со вградена батерија на полнење, моќна пумпа и 4 додатоци за миење на забите и орална хигиена. Достапно во 3 бои.

На залиха

Опис

Одлична алатка за миење на вашите заби! Испробајте го овој орален млазен чистач кој работи со вода или орална течност.

Оралната хигиена е најважна во зачувувањето на здравјето на вашите заби, со редовна употреба на овој уред ќе ги избегнете проблемите кои потекнуваат од не доволна орална хигиена. Идеален е за луѓето кои носат фиксни протези и порцелански заби, и воопшто за генералната орална хигиена.

Орален Иригатор – За Здрава Усна Хигиена и Совршен Осмех!

Оралниот иригатор е идеалниот помошник за подобра усна хигиена и чисти заби. Со паметниот дизајн и функционалност, претставува перфектен избор за секојдневна употреба. Дознајте повеќе за неговите карактеристики и предности:

Мултифункционален и Универзален: Иригаторот е опремен со четири различни додатоци за различни потреби. Classic Tip за општа употреба, Dental Plaque Tip за чистење на забите, Tongue Tip за подобра хигиена на јазикот и Orthodontics Tip за носење на ортодонтски протези или додатоци. Секој додаток е дизајниран да одговара на различни потреби и осигура подобра усна чистота.

Три Режими на Работа за Персонализирано Искуство: Оралниот иригатор ви овозможува да го прилагодите персонализираното искуство со три режими на работа: слаб, силен и пулсирачки. Овие режими обезбедуваат различни интензитети на прскање, додатно се прилагодуваат според вашите потреби за усна хигиена.

Преносен и Лесен за Употреба: Оралниот иригатор е лесен за користење и пренослив, што ви овозможува да го користите каде и да сте. Со дополнителната опција за пренос, можете лесно да го земете со вас додека патувате или на работа. А комората за течност многу лесно се вади и поставува, а собира и 220 милилитри вода.

Паметна Технологија за Здрави Заби: Со функцијата за прскање, иригаторот обезбедува темелно чистење на места каде што четката тешко достигнува. Водоотпорниот дизајн со IPX1 степен осигурува безбедно користење, дури и при вода и пена.

Вградена Батерија која се Полни: Оралниот иригатор доаѓа со вградена литиумска батерија кој може да ја полните со вклучениот УСБ кабел. Едно полно полнење е доволно за нормално користење цела недела.

Подобра Усна Хигиена: Редовната употреба на оралниот иригатор со три режими на работа ќе ви помогне да ги одржите забите чисти и здрави. Отстранете го забарувачот и подобрете ја својата усна хигиена, што ќе ви овозможи свеж дишек и совршен осмех.

Оралниот иригатор е потполно безбеден за користење-Не е штетен и е создаден буквлано за секој оној кој сака да одржува идеална хигиена на своите заби. Ова е задолжителен производ доколку имате порцелански коронки.

Прекрасно дизајниран, може да го користите секојдневно, нема по природна состојка од водата, ќе ви помогне прецизно и темелно да си ги исчистите забите.

Одберете го оралниот иригатор како есенцијален дел од вашата дневна рутина за лична хигиена и инвестирајте во здрав и сјаен осмех! Не чекајте и нарачајте веднаш.

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски дизајн
 • Инстантно плакнење на забите
 • Не иритира
 • Брзо и безболно ги чисти забите
 • Исклучително лесен за употреба
 • Користи обична вода
 • 4 Додатоци
 • 3 Режими на работа
 • Вградена Батерија која се полни
 • Компактен, елегантен и дискретен
 • Унисекс
 • Може да го користете секој ден

Сетот се состои од:
-Главна единица
– 4 додатоци за прскање
– УСБ кабел за полнење
– Упатство
– Колор пакување

Димензии:

Оралниот Иригатор е достапен во 3 бои, доколку имате преференца за боја пишете во полето за забелешка на страницата за нарачка-чекирање каква да ви пратиме, во спротивно ќе ви биде испратена боја по случеаен избор.

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This