40 %
Заштеда 390 ден
40 %
Заштеда 390 ден
40 %
Заштеда 390 ден
40 %
Заштеда 390 ден
40 %
Заштеда 390 ден
40 %
ПОПУСТ 390 ден

Појас за Грб и Рамења

585 ден

Квалитетен појас за грб и рамења со арматури.

Опис

Ова е еден од поквалитетните производи од ваков тип на пазарот.

Појасот за грб и рамења со арматури за правилно држење на телото нежно ги повлекува рамењата, ги исправува вратот и главата во правилна корелација со ‘рбетниот столб. Што придонесува да се чуствувате убаво, полени со самодоверба, ги намалува болките во грбот и на вратот (доколку ги имате) а со тек на време целосно и ќе исчезнат.

Појасот за грб и рамењае изработен од високо квалитетен материјал – специјален микс составен од Неопрен и Полиестер, балансирани до перфекција.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот дизајn, може да го носат и мажи и жени без разлика на формата на телото и висината.

Покрај нежното затегнување, на појасот има втрадено две шипки за арматура кои се стратешки поставени од двете страни на ‘рбетот, кои даваат совршена потпора,се намалуваат болките во грбот и придонесуваат за постепено исправување на ‘рбетниот столб.

Појасто е идеален доколку седите со часови пред компјутер или работа на биро, успешно ќе ги спречи сите потенцијални компликации од  неправилно држење на грбот

 

Појасот може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.

Појасот може да го носат и мажи и жени, а достапен е во 4 големини:
S  погоден за деца и тинејџери
M погоден за тинејџери и послаби жени
L погоден за жени и послаби мажи
XL погоден за мажи и елегантни жени
XXL погоден за елегантни мажи и жени
XXXL погоден за исклучително елегантни особи
Напишете во забелешка која големина ја сакате, или ќе се договориме при телефонската потврда на нарачката која големина да ви ја пратиме.

Карактеристики и Погодности:

 • Најквалитетен производ од ваков тип на пазарот
 • Помага за правилно држење на телото
 • Ја подобрува циркулацијата
 • Ги намалува болките во грбот
 • Може да се носи под и над облека
 • Специјален високо квалитетен материјал
 • Минималистички само подесувачки дизајн
 • 2 арматури за ‘рбетниот столб
 • Достапен во 5 големини (S, M,  L, XL, и XXL)
 • Дава чувство на самодоверба
 • Унисекс

 

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување идеално и за подарок.

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Додатни информации

Величина

S, M, L, XL, XXL

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This