30

Појас за Затегнување Лице

350 ден

Иновативен појас – маска за затегнување и обликување на лицето.

На залиха

Опис

Доколку сакате фејслифтинг без ботокс, хелурион или операции и скапа козметика, еве го вистинското решение за вас.

Појас-Маска за затегнување на лицето која на природен начин ќе го обликува и затегне лицето.
Оваа маска е изработена од пријатен еластичен материјал, кој не ја иритира кожата и може да ја користете подолго време.

Ја подобрува циркулацијата на крвта, ги затегнува вратот, образите и брадата.

Може да ја користат и мажи и жени, бидејќи е дизајнирана да го прилагодете стегнувањето.

Носете ја од 30 – 60 минути додека гледате телевизија, читате или ги извршувате домашните обврски. За подобри резултати се препорачува да ја носете секој ден. Исто така треба да знаете дека се потребни од 2 до 3 месеци за да ги видите резултатите.


Маската е лесна и може да ја перете во топла вода со малку детергент и природно да ја сушете. Практична е и мала и може да ја носете со себе и кога одете на патување.


Носете ја од 30 – 60 минути додека гледате телевизија, читате или ги извршувате домашните обврски. За подобри резултати се препорачува да ја носете секој ден. Исто така треба да знаете дека се потребни од 2 до 3 месеци за да ги видите резултатите.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This