50

Вендузи

380 ден

Високо квалитетен сет со 6 виндузи со пумпа.

На залиха

Опис

Вендузите уште од најстари времиња се користат како средство за терапија и релаксација. Овој сет со вендузи за масажа е изработен од високо квалитетни материјали и се издржливи за повеќекратна употреба.

Сетот на вендузи вклучува 6 вендузи во 3 различни големини и тоа 2 со дијаметар од 6.7см, 2 со 5.8см и две вендузи со дијаметар од 5см, вкупно шест. Ова ви овозможува различни методи и интензитети на терапијата, прилагодени според вашите потреби и предмети на масажа. Комплетот исто така вклучува практична пумпа, која ќе ви помогне да ги создадете потребните вакум услови за користење на вендузите.

Вендузите можат да се користат посебно за акупресурна терапија и релаксација. Секоја виндуза може да се примени на одреден дел од телото, каде што имате потреба од освежувачка и релаксирачка терапија. Одлични се за само-масажа и домашна употреба.

Дополнително, вендузите можат да се користат и како додаток при професионална масажа. Ако сте професионален масажер, вклучувањето на вендузите во процесот на масажа ќе ви обезбеди уште поголемо задоволство и корист за вашите клиенти.

Искористете ги предностите на вендузите за масажа и искусете го удобството и благодетите на вакуумската терапија во удобноста на вашиот дом. вендузите се едноставни за користење, практични и ефективни за подобрување на вашето физичко и психичко здравје.

Вендузите нудат низа бенефити за вашето здравје и добробит. Оваа метода на терапија има долгогодишна историја и се смета за една од најефективните техники за подобрување на општата состојба на телото и ублажување на различни болки и проблеми.

Еден од најочигледните бенефити на вендузите е нивната способност да ја подобрат циркулацијата на крвта во телото. Кога ги поставувате вендузите на одредени делови од вашето тело, вакуумот го стимулира крвотокот и го зголемува притокот на свежа крв до тие области. Ова може да помогне во намалувањето на атрофијата и натовареноста, како и во намалување на болките и воспаленијата.

Вендузите имаат длабок релаксирачки ефект врз вашето тело. Кога воздухот во виндузата се отстрани, вакуумот создава притисок на вашата кожа и мускулите под неа. Оваа техника на длабоко масирање ги релаксира напнатите и напрегнатите мускули, намалувајќи стресот и зголемувајќи ја општата состојба на вашето тело.

Освен това, вендузите можат да имаат и детоксикациски ефект врз вашето тело. Вендузите создаваат притисок кој ги отпуштува токсините и отстранува натрупани отпадоци од вашите ткива и мускули. Ова помага во подобрувањето на функцијата на вашиот лимфен систем и ја зголемува ефикасноста на вашето тело за елиминација на отровните материи.

Вендузите се познати и по својата способност да помогнат во топењето на масното ткиво. Кога ги користите вендузите на делови од вашето тело каде што има натрупани маснотии, вакуумот создава притисок кој стимулира циркулацијата на крвта и го активира метаболизмот во тоа подрачје.

Притисокот создаден од вакуумот на вендузите им помага на масните клетки да се разградуваат и да се ослободат липидите. Овој процес, познат како “липолиза”, помага во разградувањето на масните депозити и топењето на масното ткиво. Освен тоа, оваа техника на масажа го стимулира и осигурува посилно дотокување на кислород до тие области, што ја подобрува оксидацијата на масните клетки и им помага да се искористат како извор на енергија.

Вендузите се ефективен додаток при постигнување на вашите цели за топење на масното ткиво и моделирање на вашата силуета. Исто така, тие се големи помошници во борбата против целулитот. Редовната употреба на вендузите може да помогне во разбијањето на целулитот, стимулирање на лимфниот систем и подобрување на текстурата на вашата кожа.

Не заборавајте дека за постигнување на најдобри резултати, треба да ги користите вендузите соодветно и редовно. Советуваме ви да ги користите во комбинација со здрава и балансирана исхрана, физичка активност и хидратација.

Вендузите се изработени од високо квалитетна пластика, и ќе ги користите повторно и повторно.

По употреба препорачливо е да се измијат.

Сетот се состои од:
2 x вендузи со дијаметар од 6.7см
2 x вендузи со дијаметар од 5.8см
2 x вендузи со дијаметар од 5 см
1 x пумпа за вендузи

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја идеално и за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This