20

Штипки за Пливање

Original price was: 150 ден.Current price is: 120 ден.

Високо квалитетни штипки за нос и уши за заштита при пливање. Достапни во повеќе бои.

На залиха

Опис

Ви ги претставуваме Штипките за Пливање – неизоставен додаток за вашата пливачка сесија. Овие штипки се дизајнирани да ви обезбедат удобност и заштита при пливањето, осигурувајќи го задоволството и безбедноста во водата.

Штипките за пливање се изработени од висококвалитетен силикон, што ги прави меки и прилагодливи за вашиот комфор. Со својата лесна тежина од околу 5 грама, овие штипки се идеални за долготрајно носење без да ви предизвикуваат дискомфорт.

Комплетот на штипки за пливање е практичен и функционален, со вклучени штипки за нос и уши. Со нивна помош, можете да го заштитите вашето уши и нос од влегување на вода при пливањето. Посебно се погодни за почетници.

Кога вода ќе влезе во носот или во ушето за време на пливањето, тоа може да предизвика негативни последици.
Во носот, може да се почувствувате неудобно и да го изгубите фокусот и концентрацијата. Освен тоа, може да предизвика привремен дискомфорт и исцедување на вода, што може да влијае на пливачки перформанси.

Слично, влегувањето на вода во ушето може да предизвика непријатно чувство и нелагодност. Водата која останува во увото може да предизвика иритација и потенцијално да ги наруши вашите слуховни функции. Ова може да биде особено проблематично ако сте со осетливи уши, и ако пливате повторно без да го исчистуте увото.

Затоа, користењето на штипки за пливање, како што се овие за нос и уши, е важно за заштита и превенција од овие негативни последици. Тие формираат бариера против влегување на вода, чувајќи ги вашите носни и ушни патеки чисти и суви. Оваа заштита ќе ви помогне да го задржите комфорот и да се фокусирате на вашата пливачка активност без дистракција и потенцијални проблеми.

Овие штипки се идеални за тренинг, рекреација или професионални пливања.

Не губете време – нарачајте ги вашите Штипки за Пливање и придружете се насмевнатиот свет на пливањето, безбедни и со удобност во секој момент.

Штипките се достапни во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 сет со 1 штипка за нос и 2 штипки за уши.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This