Сталажа за Вино

4990 ден

Луксузна високо квалитетна сталажа за 28 шишиња вино изработена од бамбус.

На залиха

Опис

Луксузна високо квалитетна сталажа за 28 шишиња вино изработена од бамбус.

Ако сте љубител на виното и имате колекција од различни вина, нашата сталажа за вино е идеалниот избор за вас. Сталажата е изработена од висококвалитетен бамбус, што не само што и дава елегантен изглед, туку и осигурува стабилност и издржливост. Оваа многокатна сталажа е дизајнирана да задоволи вашите потреби за чување и прикажување на вината.

Сталажата може да собере до 28 шишиња вино, што ја прави идеална за големите вински колекции или ресторани. Секоја преграда на сталажата е дизајнирана да ги задржува шишињата налегнати, стабилно и безбедно, осигурувајќи дека вашите вина се чуваат правилно и без оштетување. А ако сте од тврдокорните љубители на боговската течност и имате повеќе од 28 шишиња, тогаш може да си нарачате 2 или повеќе сталажи согласно потребите и да си ги наредите една до друга.

Шишињата може да се наредат по 4 во ред, на едно од 7те нивоа предвидени за таа намена. А како бонус горниот дел на сталажата може да ви служи и како помошна масичка или полица.

Секој познавач или енолог ќе ви каже дека винските шишиња треба да се чуваат налегнати, бидејќи тоа им помага да останат во најдобра состојба. Кога шишињата се стојат вертикално, виното не допира до тапата, што може да доведе до  исушување и контаминација на воздух. Ставајќи ги шишињата хоризонтално, виното останува во контакт со винската тапа, што помага за задржување на свежината и аромата на виното. Ова ги гарантира подобро и долготрајно квалитетно вино.

Оваа сталажа за вино не само што го чува вашето вино на организиран и достапен начин, туку и додава естетика и шарм во вашата дом, ресторан или канцеларија. Со својот модерен и природен изглед, оваа сталажа ќе биде привлечна додаток во вашето просторно решение.

Нарачајте ја нашата сталажа за вино и уживајте во организираност, издржливост и елеганција на вашата винска колекција. Вашето вино заслужува најдоброто чување и прикажување, а ние сме тука да ви го овозможиме тоа. Не одложувајте, нарачајте веднаш и дополнете ја вашата домашна или комерцијална средина со оваа прекрасна сталажа за вино.

Димензии:

Производот расклопен доаѓа во заштитено картонско пакување, во пакувањето има шема за склопување и нелизгави влошки за ногарките.

Цената е за 1 сталажа.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This