40

Вртелешка со Меурчиња

Original price was: 300 ден.Current price is: 180 ден.

Живописна вртелешка со меурчиња достапна во две бои.

На залиха

Опис

Вртелешката со меурчиња е перфектна играчка за децата кои сакаат да се забавуваат на отворено. Оваа вртелешка вклучува магични шаблони за правење меурчиња и вртелешка на ветар, што ги прави моментите на игра уште појаки и забавни. Со оваа играчка, вашите мали ќе имаат незаборавни моменти исполнети со радост и среќа.

Вртелешката со меурчиња е дизајнирана да создаде величествена атмосфера на бои и меурчиња. Магичните меурчиња се создаваат преку специјалниот систем на вртење, додека вртелката придонесува за прекрасниот визуелен ефект. Децата ќе се воодушеват од разноликите и сјајните бои на меурчињата што летаат низ воздухот, што ги носи во свет на чаролии и мечти.

Оваа вртелешка е опремена со специјален систем на двојни канали, што значи дека две меурчиња може да летаат истовремено. Ова ја зголемува забавата и предизвикува уште поголемо возбудување кај децата. Има и помали и поголеми шаблони за меурчиња, што допринесува за изненадувањето и предизвикувањето на децата да истражуваат и се забавуваат.

Вртелешката со меурчиња е лесна за користење и подготвена за игра од моментот кога ќе ја добиете. Рачката е полна со квалитетна течност за правење меурчиња, а доколку се прашувате што да правите кога ќе го потрошите растворот, не грижете се имаме и супер рецепт за совршена солуција за меурчиња имаме најдоле во описот.

Ја полните рачката со солуцијата за меурчиња и истурате во специјалниот сад кој е вклучен во сетот.

Ја враќате рачката и го натопувате горниот дел со шаблоните во садот со сапуница.

И играчката е спремна за акција.

Кога ќе заврши играта, доколку остане течност истата може да се врати во рачката (садот)

Доволно е само да ја активирате и децата ќе можат да ги следат меурчињата како што летаат и вртат. Играчката е изработена од квалитетни материјали, што гарантира долготрајност и безбедност при игра.

Со вртелешката со меурчиња, вашите најмили ќе имаат неверојатни моменти на забава и игра на отворено. Тие ќе можат да ги испробат своите креативни и фантастични идеи, додека се забавуваат со прекрасните меурчиња и вртелешката. Оваа играчка е одличен начин да ги стимулирате визуелните, моторните и креативните вештини на децата, истовремено нудејќи им незаборавни моменти на среќа и радост.

Сетот се состои од:

 

Димензии:

Сетот е достапен во две бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 сет.

РЕЦЕПТ ЗА ПРИГОТВУВАЊЕ САПУНИЦА ЗА МЕУРЧИЊА

За да создадете меурчиња со помош на детергент за садови (на пример, Fairy) и вода, општата пропорција е 1 дел детергент за садови на 3 дела вода. Оваа пропорција обично работи добро за создавање на меурчиња кои се стабилни и трајни.

Еве едно едноставно рецепт што може да го следите:

Состојки:

  • 1 филџан детергент за садови (на пример, Fairy)
  • 3 филџани вода
  • Опционално: кафена лажичка глицерин или царевица сируп (овие састојки можат да го подобрат квалитетот на меурчињата)

Упатство:

  1. Во сад или сад за мешање, налејте 3 филџани вода.
  2. Додадете 1 филџан детергент за садови во водата.
  3. Нежно промешајте го миксот за да се комбинира детергентот и водата. Обидете се да избегнете создавање на премногу меурчиња при мешањето.
  4. Опционално: Доколку имате глицерин или царевица сируп, додадете кафена лажичка во миксот и нежно промешајте.

Откако ќе го припремите растворот, оставете го да стои неколку минути пред да го користите за создавање на меурчиња. Ова им дава време на состојките да се стабилизираат и може да подобри квалитетот на меурчињата.

Запомнете дека фактори како влажноста, температурата и типот на детергентот за садови можат да влијаат на формирањето на меурчињата. Можеби ќе треба да експериментирате со пропорциите или да додадете дополнителни состојки како глицерин за да го најдете идеалниот раствор за меурчиња кој работи најдобро за вас.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This