10

Апарат – Ламба за Комарци

540 ден

Квалитетен апарат – ламба против комарци, со виолетова ЛЕД светлина која инстантно ги неутрализира комарците.

Нема на залиха

Опис

Колку време и нерви имате изгубено обидувајќи се да се справите со комарците? Сигурно имате потрошено цело мало богатство на разни препарати, инсктициди и хемикалии.

Но не повеќе! Ви го претставуваме најефективното решение за елиминирање на несаканите иритации и убоди од сите видови инсекти, новата ЛЕД ламба со електрично напојување.Апарат против комарци која ја  вклучувате и си ја врши работата, без штетни хемикалии и гасови.

Апаратот има вградена виолетова ЛЕД светилка која е како магнет за комарците, а над светилката има електризирана метална мрежа кој ги пржи комарците.

Кога комарците ќе се приближат до светилката, маѓепсани од светлината доаѓаат до електризираниот дел кој едноставно ги неутрализира.

Погодна е за користење во домашни услови, двор, тераса или внатрешни простории.
Нашиот најголем непријател за време на летниот период и топлите временски услови – комарците!

Апаратот троши многу малку електрична енергија и може да го користите 24/7/365.

На горниот дел има вградено и прикладен додаток за закачување за да го закачите.

А може да го поставите и на подот, сталажата, масата, натказната итн…

 

Карактеристики и погодности:

  • Исклучително лесно за употреба
  • Виолетова ламба која ги привлекува комарците и служи како ноќно светло
  • Може да работи 24/7 – 365 дена во годината
  • Има додаток за закачување
  • Безбедно е за децата и домашните миленици
  • Троши минимално електрична енергија
  • Ги мами и терминира комарците
  • Инстанта заштита – резултати веднаш
  • Не содржи исектициди, хемикалии и отрови
  • 100% еколошки производ

– ЛЕД ламбата се состои од монтажен капак од надворешноста, кој се отстранува за чистење и штити од допир со раце на електирчната мрежа поставена од внатрешноста на ламбата – поврзана со електирчно напојување.
– Ламбата зрачи со UVсветлина која ги привлекува инсектите да се приближат кон неа, а при допир со високо волтажната метална мрежа,предизвикуваат електирчен удар.
– Иновативниот дизајн овозможува светлината да зрачи од сите агли и опфаќа простор во радиусод 30 м2, така што ќе ги привлече сите инсекти во околината!
– Погодна е за користење во вашиот дневен простор, кујна, канцеларија, ресторан, продавница и секој вид на внатрешна просторија.
– Со помош на вградениот приврзок (закачалка) на врвот на ламбата, може да ја закачите во вид на висечки елемент или да ја поставите на рамна подна површина.

Спецификации:
– Тип на цветилка: ЛЕД
– Волтажа: 220V
– Напон: 2W
– Тим на материјал: PVC пластика
– Век на траење: ~ 10,000 h
– Радиус на зрачење: 30 м2.

Димензии:

Цената е за еден примерок.

Производот доаѓа во прикладно  трговско пакување во боја.

Важна Забелешка: Да се чува вон дофат на деца.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This