25

Автоматски Наводнувач на Билки (сет2)

Original price was: 340 ден.Current price is: 255 ден.

Исклучително практичен сет од 2 високо квалитетни автоматски наводнувачи на растениија.

На залиха

Опис

Одите на пат, се мислите кој да задолжите да ви го наводнува цвеќето, или презафатени сте немате доволно време да ги навадите билките?

Еве идеално решение со кое вашите растенија секогаш ќе бидат наводнети.

Автоматскиот наводнувач на билки е едноставно и ефективно решение за вадење на вашите билки. Специјалниот капиларен дизајн, овозможува вашите растенија секогаш да се навадени онолку колку што им треба, никогаш нема да ги превадите и да ја расипете почвата. А во садот со вода може да додадете и додатни минерални материи за оптимален развој на вашите растенија.

Иработено од високо квалитетна керамика, ултра издржливо и трајно, ќе го користите со леснотија и задоволство во годините што доаѓаат.

Најпрво го пополнувате керамичкиот врв со вода и затварате со капачето, го вметнувате врвот во почвата на растението што сакате да го вадите автоматски, а крајот на цревото го ставате во сад со вода. И може да заборавите на секојдневната рутина на вадење… Автоматскиот наводнувач ќе си ја изврши работата беспрекорно…

Сетот се состои од 2 Автоматски наводнувачи за растенија.

Димензии:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This