25

Куќа за Играње – Lovely House DIY243

Original price was: 4300 ден.Current price is: 3225 ден.

Голема куќа за играње со кукли, комплетно опремена со фигури, аксесоари и функционален мебел.

На залиха

Опис

Оваа петспратна куќа (вила) за играње комплетно опремена со мебел и аксесоари и фигури ќе ги занимава вашите деца со часови.

Куќата има 12 пространи соби, 2 балкони и двро, кои може да ги опремите по желба (благодарение на покуќнината и мебелот кои се вклучени во сетот,

Предметите функцинални што дава додатна реалност на играта, а благодарение со 4те фигури-кукли кои се вклучени во сетот децата ќе поминат часови и часови имагинативна игра…

А покрај куклите од сетот куќата може да ја користат и другите кукли кои ги имате дома бидејќи куќата е навистина огромна.

Во процесот на играње, најпрво детето ќе си ја развие интелигенцијата и креативноста составјќи ја куќата и опремувајќи ги собите по желба. Воедно ќе ја развива и моториката посебно координацијата на рацете со очите. А покрај приложените фотографии, куќата може да се состави и по желба со други конфигурации во зависност од имагинацијата. А може да купите 2 или повеќе сетови и да направите стамбени блокови, бидејќи сетовите се компатибилни едни со други.

Откога ќе се состави куќата со куклите детето ќе може да си игра имагинативна игра во најразлични сценарија. Ќе се учи на правилно однесување, социјализација и ред.

Декорирајќи ги собите вашите деца ќе ја развиваат креативноста, смислата за простор и моторичките вештини.

Предната страна на куќата е отворена за игра а останатите страни се затворени а во дворот може да се паркираат и двата автомобили кои се вклучени во сетот.

Карактеристики

  • Куќа со 12 соби и 2 тераси
  • 4 Фигури – кукли
  • Комплетно опремена со мебел и покуќнина
  • 2 Автомобили
  • Изработена од високо квалитетни материјали
  • Обоена со нетоксични бои
  • Одлично за имагинативна игра
  • Развој на интелигенцијата, моториката, социјализацијата
  • Огромна со огромни соби, може и други кукли да се играат

 

Димензии:


Димензии на пакувањето:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за импресивен подарок.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This