30 %
Заштеда 150 ден

ЛЕД Индукциска Светилка

350 ден

Револуционерна смарт ЛЕД индукциска светилка со сензори.

На залиха

Опис

Уморни сте од одење во темница за да го најдете вклучувачот за струја?

Со сензационалната индукциска смарт светилка со сензори за движење и светлина овие денoви се минато. Овој ултра практичен производ ви овозможува да имате светлина кога и да е и каде  ви е потребно.

Се вклучува и исклучува автоматски и тоа само кога има потреба, бидејќи го регистрира вашето присуство благодарение на сензорот за движење и сензорот за светлина.

Лесно и трајно, со вградена батерија која трае многу, а кога ќе ослаби може да ја наполните од полначот на вашиот мобилен,  идеално решение за сите темни места во вашиот дом. А може да ја користите и како фенер (рачна светилка)

Поставете ја светилката на креденецот, едноставно допрете ги  и ќе имате повеќе од доволно светлина. Оставете светлина на скалите навечер или во собата на децата ако тие се плашат од темница, користете ги во плакарот, оставата, кујната купатилото, таванот….

Може да ја поставите и на огледалото, светилката автоматски ќе се активира кога ќе се добилижите да се погледнете.

Држете ги блиску до креветот така што ќе ви овозможува доволно светлина за да читате без да го вознемирувате вашиот партнер кој спие. Осветлете ја вашата градина, земете ги кога кампувате, ставете една светилка  во футролата на вашиот автомобил за дополнителна илуминација. 

Ова е вистинска светилка за секаде. Совршени се за гаражи, визби, за алати, кампување како и сите други места каде светлината ви е секогаш потребна.

Светилката емитира светлина со јачина од  200 лумени, со што се овозможува доволно светлина за било која активност.

Исклучително лесно е за монтажа, може да ја закачите или залепите а има вградено и магнет за поставување на метални површини.

Светилката има вградено батерија на полнење (researchable battery) која самата се може да ја наполните преку УСБ приклучок кој е вклучен во сетот.

 

Димензии:

Запомнете! Има неверојатно многу варијации во употребата на оваа револуционерна светилка.

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување идеално за подарок.

 

Осветлете ја вашата градина…земете ги на кампување…ставете ги покрај креветот…во детската соба… на скалите… во визбите….вашиот автомобил… или вашиот камп.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This