10 %
Заштеда 35 ден

ЛЕД Комбинирана Светилка

315 ден

Комбинирана ЛЕД светилка – 3 во 1.

На залиха

Опис

Исклучително практична мулти наменска лед светилка со висок квалитет.

Исклучително практична светилка која ќе ја користите повторно и повторно, и ќе ви наоѓа во секоја прилика.

Може да се користи и полни преку повеќе извори на електрична енергија: соларна преку соларните ќелии, да се полни преку USB или на обични 3 ААА батерии.

Овој е најнов унапреден модел на ваков тип светилки и сега има и УСБ приклучок за полнење на вашиот мобилен телефон или таблет.

А воедно е и ултра економична, ја претвара дури 99% од енергијата во светлина.

Светилката е со двојна функција може да се користи и како сијалица и како фенер.

Светилката е изработена од материјали во висок квалитет како ABS пластика, стакло и метал.
Квалитетна и издржлива отпорна на удари.

Може да се користи за кампинг, риболов, лов, поправање на автомобил, читање…
Преку закачалките може да се закачи на таванот и да се користи како мини лустер.

Долготрајност на светлина до 8 саати со целосно полна батерија. Опремена со 6 ЛЕД сијалици со ниска потрошувачка со век на траење до 80,000 часови.

Ламбата е водоотпорна (IP 44) тоа ја прави оваа ламба исклучително погодна за користење во сите временски услови.

Карактеристики:
– Долготрајност автономна работа до 8 часа со полна батерија.
– Квалитетна изработка од ABS пластика, стакло и метал.
– Може да се полни на повеќе начини: Соларно, USB, обични ААА батерии.
– Моќна литиумска батерија.
– Тројна функција: сијалица, фенер и полнач на мобилен.
– Закачалка.
– 6 Лед светилки со мала потрошувачка и работен век до 80,000 часови.

Димензии:

Производот е достапен во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви пратиме боја по случаен избор.

Цената е за 1 парче

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This