50 %
Заштеда 495 ден

Магнетен Елек

990 ден 495 ден

Квалитетен елек со магнети за потпора на грбот и рамењата, како и за правилно држење на телото.

На залиха

Опис

Ова е еден од поквалитетните производи од ваков тип на пазарот.

Магнетниот елек со магнети за правилно држење на телото нежно ги повлекува рамењата, ги исправува вратот и главата во правилна корелација со ‘рбетниот столб. Што придонесува да се чуствувате убаво, полени со самодоверба, ги намалува болките во грбот и на вратот (доколку ги имате) а со тек на време целосно и ќе исчезнат.

Магнетниот елек е изработен од високо квалитетен материјал – специјален микс составен од Неопрен и Полиестер, балансирани до перфекција.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот дизајn, може да го носат и послаби и елегантно пополнети лица.

Покрај нежното затегнување, на појасот има 12 магнети кои се стратешки поставени на ‘рбетот и лумбалниот регион, со што се подобрува циркулацијата и се намалуваат болките во грбот.

 

Терапијата со магнети се користи со векови и помага за намалување на стресот, подобрување на циркулацијата и мускулниот тонус, како и за намалување на болки.

Појасот може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.

Појасот може да го носат и мажи и жени, а достапен е во 4 големини:
M (со магнети) погоден за тинејџери и послаби жени
L (со магнети) погоден за жени и послаби мажи
XL (со магнети) погоден за мажи и елегантни жени
XXL (со магнети) погоден за елегантни мажи и жени
Напишете во забелешка која големина ја сакате, или ќе се договориме при телефонската потврда на нарачката која големина да ви ја пратиме.

 

Карактеристики и Погодности:

 • Најквалитетен производ од ваков тип на пазарот
 • Помага за правилно држење на телото
 • Ја подобрува циркулацијата
 • Ги намалува болките во грбот
 • Може да се носи под и над облека
 • Специјален високо квалитетен материјал
 • Минималистички само подесувачки дизајн
 • 12 магнети (800 Gauss)
 • Достапен во 4 големини (S, L, XL и XXL)
 • Дава чувство на самодоверба
 • Унисекс

 

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување идеално и за подарок.

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This