50

Ластици за Вежбање (сет5)

875 ден

Сет од 5 високо квалитни ластики за вежбање и истегнување, секој со посебна јачина, изработени од природен латекс.

На залиха

Опис

Високо квалитетни фитнес ластици за вежбање изработени од природен латекс, со кој ќе ја унапредите вашата фитнес култура на повисоко ниво.

МНОГУБРОЕН ИЗБОР – Секој ластик има различна јачина за да можете постепено да го зголемувате интензитетот на вашиот тренинг: жолта (10-15 кг), црвена (20-35 кг), сина (30-45 кг), зелена (40-60 кг) , црно (50-70 кг).

ПОЧЕТНИЦИ И ПРОФЕСИОНАЛЦИ – Со димензии 60 см на 5 см се изработени од 100% природен латекс и се со 5 различни нивоа на отпор. Ластиците се во форма на круг (прстен) и со леснотија може да ги поставите на различни делови на телото.

Ова ги прави совршени без разлика дали сте почетник или сте искусен вежбач. Жолтото и Црвеното (extra light и light) ленти се одлични за почетници, додека нашите средни (сино), тешки (зелено) и екстра тешко (црно) ластици за вежбање се насочени кон подинамичен и напреден тренинг.

ИНТЕГРАТИВНОСТ – Овој сет на ластици може да се интегрира беспрекорно со секоја популарна програма за тренинг, вклучувајќи ги Кросфит, Јога, Пилатес и многу повеќе. Или користете ги за општо вежбање, истегнување, тренинг за затегнување, програми за моќност… Унисекс се и за мажи и за жени а може да се користат и во групно вежбање.

РЕХАБИЛИТАЦИЈА-Причината што ги гледате јога-бендовите како се повеке и повеке се појавуваат во поставките за Физикалната терапија, тоа се должи на нивната мултифункционалност. Можете да ги користите за повеке области на телото за да помогнете во зајакнување и издолжување на мускулитеи да го зголемите опсегот на движење. Само внимавајте да работите низ вашиот сопствен опсег и никогаш да не се истегнувате до болка.

СЕКОГАШ И НАСЕКАДЕ -Бидејќи се мали и компактни ластиците се вклопуваат уредно во вашата чанта за вежбање или дури и во џеб; наместо обемна опрема за фитнес што бара многу пари и простор, економичните и флексибилни ленти ви дозволуваат да се држите до рутината за вежбање дури и кога времето и просторот се ограничени

Премиум материјал: Изработен од 100% еколошки природен латекс, со добра еластичност, силно оптегнување. Ве прави да се чувствувате самоуверено и пријатно додека вежбате.

Разновидност и флексибилност:- Идеален за тренинг за зајакнување на мускулите, физикална терапија и секојдневен тренинг. Секојдневното истегнување е од суштинско значење, го подобрува вашето држење на телото.

 

  • Го намалува стресот
  • Го зголемува вашиот опсег на движење
  • Ја зголемува издржливоста
  • Го намалува ризикот од повреда
  • Го подобрува нивото на енергија
  • Ги подобрува атлетските перформанси
  • Ја намалува болката
  • Промовира циркулација на крв
  • Го намалува холестеролот

 

Одличен комплиментарен додаток за вашите пилатес и јога сесии. Ластиците се унисекс и може да го користат и мажи и жени.

Во здраво тело здрав дух!

Сетот се состои од 5 ластици секој со различен отпор, колку потемна бојата толку е појак отпорот:

Димензии на секој ластик поединечно:
600mm x 50mm x 0.35mm

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок и складирање.

 

Цената е за еден сет со 5 парчиња.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This