25

Комбинирано Јаже за Скокање со Дигитален Бројач

570 ден

Високо квалитетно професионално комбинирано јаже за скокање со дигитален бројач. Може да се користи како класично јаже, а може да се користи и со странични топчиња-тегови во зависност од просторот.

На залиха

Опис

Оваа иновативно комбинирано јаже за скокање со дигитален бројач изработено од високо квалитетни материјали е совршено за секаков вид кондиционен тренинг.

Може да се користи како класично јаже, и на затворено и на отворено, а со дигиталниот бројач во секој момент ќе имате колку сте вежбале.

А доколку просторот не ви дозволува може да го користите со топчињата кои се како мали тегови и со симулирање и центрифугална сила може да вежбате во лимитиран простор како мал стан или гарсоњера и пак да ги добиете истите резултати како да сте скокале со вистинско јаже.

Може да го користитат и професионалци а може и рекреативци, и мажи и жени, а може да го користат и деца.

Јажето е одлично за физички развој и набивање кондиција, не случајно многу спортисти набиваат кондиција скокајќи на јаже.

А одлично е и за горење калории и слабеење, студиите покажуваат дека 10 минути скокање со јаже одговара на 30 минути активно трчање.

Рачките се изработени од високо квалитетна АБС пластика, и обложени со високо квалитетен, хипоалерген, фин нелизгав материјал, исклучително пријатни за користење.

А благодарение на иновативниот дизајн може може да ја подесите должината на јажето по желба.

Самото јаже е изработено специјална полимерска гума, што гарантира долготрајност во користењето.

 

Карактеристики и погодности:

 • Идеално за тренинг и забава
 • Физичка активност
 • Во здраво тело здрав дух
 • Високо квалитетни компоненти
 • Подесување на должината
 • Нелизгави рачки
 • Висок квалитет
 • Долго јаже
 • Додаток со топчиња за скокање во мал простор
 • Дигитален бројач со дисплеј
 • Унисекс
 • За Спортисти и рекративци
 • Може и за деца

Димензии:
Рачки: должина 18.5см, дијаметар  3.5см
Топчиња со јаже: 35см
Јаже: 280см

Производот е достапен во три бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка каква да ви пратиме. Во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Цената е за 1 сет.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This