50

Магнетна Штипка за Нос – Nose Clip

190 ден

Инвентивна штипка за нос со магнети која значително го намалува хрчењето.

На залиха

Опис

Ултра практична иновативна штипка за нос со магнети (800+ Gaus) развиени од НАСА, која овозможува непречен проток на воздух преку ноздрите, го подобрува дишењето, го намалува хрчењето и ефектот на сува уста кога се будите наутро.

Кога спиете мускулите во устата и грелото се релаксираат. Понекогаш јазикот паѓа и вибрациите на увулата при дишењето е она што го интерпретираме како хрчење.

Магнетната штипка делува со тоа што се поставува во ноздрите, се фиксира со магнетите и овозможува непречен проток на воздухот.

Карактеристики и Погодности:

  • Едноставно за употреба
  • Магнети развиени од НАСА
  • Го подобрува дишењето
  • Го намалува хрчењето
  • Спречува ефект на сува уста
  • Унисекс – и за мажи и за жени
  • Мала кутија за чување и складирање

 

Забелешка: Да се чисти после неколку дневно континуирано користење, да не се дели со други особи, да се чува подалеку од дофат на деца.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This