ЕМС Масажер

350 ден

Намалете го стресот и болката и релаксирајте или подобрете ги вашите фитнес активности со овој ЕМС масажер во форма на пеперутка кој може да се користи за цело тело.  Со вградена батерија која се полни преку USB и далечински управувач.

На залиха

Опис

ЕМС Масажер – За Подобро Здравје и Релаксација!

Искористете го ЕМС масажерот за уникатно искуство на масажа, директно во удобноста на вашиот дом. Овој масажер е идеален за олеснување на напнатите мускули, подобрување на циркулацијата и намалување на стресот. Дознајте повеќе за неговите карактеристики и предности:

Интелигентен Дизајн со Смарт Чип: ЕМС масажерот е опремен со smart чип технологија која ги контролира функциите и ги прилагодува масажните режими. Ова овозможува персонализирано искуство на масажа според вашите потреби и преференции.

Нежни Пулсации и Хипоалертени Материјали: Со ниските фреквенции на пулсациите, ЕМС масажерот обезбедува пријатна и ефективна масажа на мускулите без болка или дискомфорт. Материјалите се изработени од хипоалергени суровини, што го прави удобен и безбеден за употреба на кожата.

USB Полнење за Практична Употреба: Со вградениот USB приклучок, масажерот може лесно да се полни, што ви овозможува неограничено време на употреба без потреба од замена на батерии. Ова прави уредот исклучително практичен и лесен за користење.

TENS/EMS Електронски Пулс за Комплетна Масажа: ЕМС масажерот е опремен со ТЕНС/ЕМС електронско пулсирање кое обезбедува целосна масажа на телото. Оваа технологија ги стимулира мускулите и ги подобрува нивните функции, што резултира во поубав и здрав тонус на мускулите.

Далечински Управувач за Лесна Контрола: Со додадениот далечински управувач, можете лесно да ги контролирате функциите на масажерот без да треба да се движите. Ова овозможува погодно и удобно искуство на масажа, каде што и да сте. А благодарение на инвентивниот интерфејс со смо 3 копчиња со леснотија ќе го користите според вашите преференци.

Одличен и како додаток при Фитнес Активности: Никогаш не е доцна да ја добиете линијата што отсекогаш сте ја посакувале. Сите знаеме дека не е лесно да одиме во сала за вежбање. Бидејќи уредот користи ЕМС-тоа е електронска мускулна стимулација. Единицата испраќа мали и целосно безбедни електрични импулси кои предизвикуваат истегнување на мускулите без да се оптеретувате. Неверојатно приспособливиот дизајн на овој масажер ви овозможува вистинска работна ангажираност на вашите мускули дури и за време на дневната рутина. Можете да го користите насекаде. Во кујната… Додека гледате телевизија… Кога работие на компјутер… Во мрзливо саботно утро… Или дури читајќи в кревет. Ова е совршен додаток за другите вежби. Подобрете ја формата со стимулација на неколку групи мускули во исто време.

Изберете го ЕМС масажерот за непрекинато релаксација и подобрување на вашето опште здравје и доброство!

 

Карактеристики и погодности:

 • Го подобрува крвотокот и циркулацијата
 • Ги релаксира напнатите мускули и тонусот
 • Одличен додаток за фитнес и вежбање
 • Подобровуа општата психофизичка состојба
 • Овозможува длабока релаксација и го намалува стресот
 • Делува на сите акупресурни точки на телото
 • Може да го користите на главата, вратот, грбот, колената, рамењата, зглобовите…
 • 19 брзини
 • 8 режими на работа
 • Далечински управувач
 • Се полни со УСБ
 • Мал е и преносен може да го носите насекаде

 

Димензии:

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување, идеално и за подарок.

Цената е за 1 масажер.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This