30

Заштитна Лента за Кожа

Original price was: 400 ден.Current price is: 280 ден.

Заштитна лента за жуљеви, калуси, воспаленија и натратување на кожата со должина од 5 метри.

На залиха

Опис

Поради долго стоење на нозе и одење во неудобни чевли кожата на вашето стапало се трауматизира и деформира. Воопшто генерално поради абнормално оптоварување на кожата и на екстремитетите и воопшто од најразлични фактори се предизвикува појава на непријатни и непожелни жуљеви, калуси, брадавици, воспаленија, итн..

Еве решение со кое ќе ги санирате овие проблеми, ви ја претставуваме иновативната заштитна лента која со леснотија се поставува на било кој дел од кожата со што се создава пријатна механичка заштита и се намалуват болките и воспаленијата, или едноставно кажано помагало кое ќе ви овозможи да функционирате нормално.

Лентата е хипоалергеа, супер еластина, може совршено да ја фиксирате на кожата.

Исклучително е мека и пријатна за носење, водоотпорна, може да ја сечете или скинете.

Со должина од 5 метри во една ролна ќе имате доволно заштита за подолг временски период.

Фиксира, ги намалува болките и воспаленијата. Дискретна е, и може да го носите и со чевли без да се примети. Може да го користат и мажи и жени. Може да ги носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, …

Карактеристики и Погодности:

 • Помага за вистинска мобилност
 • Меко, хипоалергено и водоотпорно
 • Ги намалува болките
 • Потпора за мобиленост и функционалност
 • Ги намалува болките и воспаленијата
 • Ја подобрува општата состојба
 • Може да се носи под чевли
 • Инвентивен прилагодлив дизајн
 • 5 метри должина, се сече по желба
 • Дава чувство на самодоверба
 • Унисекс

 

Димензии:

 

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This