25 %
Заштеда 100 ден

Организер за Таблети

295 ден

Ултра практичен организатор за вашите таблети и медикаменти за секој ден од неделата.

На залиха

Опис

Исклучително практичен организатор за вашите таблети и витамини, иновативен дизајн кој се состои од модерна кутија, во која се сместени 7 комори – за секој ден од неделата. А секоја комора има по 4 независни под-комори со капаче за да ја распоредите вашата терапија

Нема повеќе неред со вашите таблети, или кое требаше на сабајле, на пладне, а кое на вечер или пред спиење, нема повеќе двоумење дали ја зедовте пропишаната терапија.

Секоја комора е означена со деновите од неделата (на англиски), а секоја од 4те под-комори со капаче е означена за одреден период од денот (morn-сабајле, noon-пладне, eve-вечер, bed-кревет).

А како додатна погодност, комората за тековниот ден, може да ја земете со себе и да ја ставите во вашиот џеб или чанта – нема повеќе пропуштена терапија.

Производот е изработен од високо квалитетна, нетоксична АБС пластика и доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.

Димензии:
Висина 12см
Ширина 6 см
Должина 9,5 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This