50

Пегла за Коса

245 ден

Ултра компактна пегла за исправање на косата со керамички плочки.

На залиха

Опис

Убаво обликуваната коса е врлина на секоја модерна жена. Секојдневното одење во фризерски салон не е практично, или уште поважно – не е економски исплатливо. Затоа ве повикуваме да се запознаете со оваа ултра практична и компактна пегла за исправување косата со која секојдневно ќе може сами да си исправате костата.

Блегодарение на дизајнот со  керамички плочки, и брзото и стабилно постигање на температурата, со оваа керамичка компактна пегла ќе ја исправите вашата коса со леснотија.

Кога ќе ја вклучите пеглата многу брзо постига температура, стабилно одржува 220°C енергетски ефикасна е и целата операција ќе ја завршите само за неколку минути.

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен компактен ергономски дизајн
 • Фризерски третман за неколку минути
 • Совршена права коса
 • Брзо и стабилно беглање на 220°C
 • Кабел отпорен на ротација
 • Заштитни изолациска обвивка
 • Не ја оштетува косата
 • Се користи на сува коса
 • Секое влакно го загрева за да се исправи
 • Портабл е може да ја носите со себе и кога патувате
 • Керамички плочки
 • 220-240V AC, 50/60 Hz, 50W

Исклучително лесно за употреба, ќе се прашувате како сте можеле без пеглата, и најважно од се неверојатно ефтина е, ќе ве чини помалку од една посета на вашиот фризерски салон.

Производот е достапен во повеќе бои, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Производот доаѓа во прикладно проѕирно пластично пакување што го прави идеално и за подарок и чување.

Димензии:
Должина 170мм
Должина на керамичкиот дел 65мм

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This