30 %
Заштеда 275 ден

Масажер 3D

645 ден

Ултра практичен  рачен 3Д масажер за масажа на цело тело.

На залиха

Опис

Иновативен мултинаменски рачен 3D масажер.

Одличен за релаксација, го намалува целулитот, го подобрува крвотокот а воедно ги зајакнува Нозете, Рацете, Колковите, Абдоменот, Задникот, Бедрата…

Зошто да трошите од буџетот за скапи не-ефикасни препарати и третмани, кога со рачниот масажер сигурно ќе постигнете подобри резултати. Мал е и компактен што го прави исклучително портабилен и лесен за чување. Со ергономскиот дизајн и изработката од материјал што не се лизга и револуционерната 3Д масажа ова е единствениот масажер што ќе го користите повторно и повторно.

Масажерот има две програми на масажа (поблаго и појако), а има и две опции за масажа (со запци и со топчиња).

Исклучително лесен за користење, со ротирачко движење и со него лесно може да стигнете и до местата на вашето тело кои се тешки да се достигнат како што се вратот, рамењата…

Карактеристики и погодности:
Ергономски дизајн
3Д ротациона масажа
Го подобрува крвотокот и циркулацијата
Предизвикува апоптоза на целулитот
Ги релаксира напнатите мускули
Ја намалува главоболката
Ги отстранува мртвите клетки од кожата
Ги стимулира нервните завршетоци
Овозможува длабока релаксација и го намалува стресот
Делува на сите акупресурни точки
Може да го користите на целото тело…
Мал е и преносен може да го носите насекаде

Спецификации:
Димензии: 13.5 см (должина) x 9.5 см (ширина) x 5 см (висина)
Тежина: 300 грама
Волтажа: DC 12V 1A

Сетот се состои од:
1x Главна единица
1x Масажер со запци
1x Масажер со топчиња
1x Приклучен адаптер
1x Упатство со слики (на Англиски јазик)

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This