Шатор за Играње – Circus

1580 ден

Детски шатор за деца, декориран со прекрасен дезен, ситилизиран како циркус, практичен и преносен.

Опис

Прекрасен, функционален и преносен детски шатор за деца прекрасно стилизиран како циркус.

Идеален за имагинативна и креативна игра.
Цврста конструкција и држачи за брзо и лесно склопување.
Лесен и преносен, доаѓа со ташна на патент.  Многу лесно се чисти, со обична крпа или благ раствор на сапуница.
Идеален за дома, дворот, градината, паркот, забави, градинка, итн…
Мрежа на прозорците која овозможува циркулација на воздухот, а ги запира инсектите.
Исклучително лесно за склопување и расклопување без користење алатки. А воедно расклопен го собира во ташната со патент за лесно чување, кога не се користи.

Изработен е од  специјална ткаенина (100% полиестер) и држачи од пластифицирана челична сајла.

Димензии:
Дијаметар 95 см
Висина 125 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×