45

Силиконски Штитник за Прсти

110 ден

Квалитетен сет од 2 силиконски штитници за прсти.

На залиха

Опис

Поради постојано работење физичка работа со прстите тие претрпуваат одредени деформитети.

Поради абнормално оптоварување на прстите, доаѓа до пукање на кожата и непријатни болки посебно кога ќе фатите нешто.

Ова високо квалитетно силиконско помагало кое е екстремно меко и флексибилно ги штити прстите, ја ублажува болката и спречува пукање на кожата.

Еергономски дизајнирано да одговара на сите прсти и за миг ќе ве направи функционални.

Едноставно е за користење, само го облекувате, лесно ќе се прилагоди на вашите прсти и ќе инстантно помага.

Ова удобно помагало може секојдневно да го носите на прстите, а посебно е идеално за оние чија професија е поврзана со интензивна употреба на прстите.

 

Фиксира, ги намалува болките и воспаленијата. А благодарение на универзалниот приспособлив дизајн, може да го носат и мажи и жени.

Може да ги носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, …

Карактеристики и Погодности:

  • Помага за вистинска мобилност
  • Помага за заштита на прстите
  • Ги намалува болките
  • Потпора за работење со прсти
  • Ги намалува болките и воспаленијата
  • Ја подобрува општата состојба
  • Квалитетен еластичен силиконски материјал пријатен на допир
  • Инвентивен прилагодлив дизајн
  • Дава чувство на самодоверба
  • Унисекс

Сетот се состои од 2 штитници за прсти кои може да ги поставите на било кој прст.

 

Димензии:

Цената е за еден сет со два штитника.

Производот доаѓа во целофанско ОПП пакување.

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This