30

Смарт Очила

1750 ден

Поларизирани самоподесувачки bluetooth smart очила со вградени стерео слушалки, микрофон и батерија која се полни преку УСБ.

На залиха

Опис

Квалитетни поларизирани смарт очила со модерен ергономски дизајн, со кој ќе гледате јасно и чисто во сите можни прилики а благодарение на вградените смарт компоненти ви нудат многу повеќе можности.

Очилата се унисекс и може да ги користат и мажи и жени.

Благодарение на иновативната полазираната технологија во леќите очилата ги блокираат 100% UVA, UVB зраци и штетната виолетово-плава светлина.

Очилата имаат вградена батерија која се полни лесно со УСБ кабел. Прекрасно вметнатите подесиви слушалки во дизајнот овозможуваат совршен стерео звук, а со вградениот микрофон освен за слушање музика може да ги користите и за разговори на вашиот смарт телефон.

Очилата користат блутут 5 технологија за поврзување со вашиот смартфон или други смарт уреди, а поврзувањето е лесно и едноставно, ќе ви бидат спремни само за неколку секунди.

Во дизајнот се вметнати и копчиња со кои со леснотија да управувате со вашиот смарт уред.

Одлични се за спортисти, рекреативци, велосипедисти и моторциклисти, а се разбира може да ги користите и секојднево во секакви прилики.

Стилските рамки се лесни и отпорни на удар, треба навистина да се потрудите да ги изгребете или скршите. Таканаречениот Uni-lens дизајн овозможува целосен поглед од 180 степени. Супер стабилни кога ги носите, посебно при голема влажност на воздухот.

Иновативен производ кој значително ќе ви го олесни гледањето и користењето на смарт технологии во сите можни услови, очите секогаш ќе ви бидат одморени, а може и да слушате музика и да разговарате прку очилата.

Во сетот покрај очилата има и усб кабел за напојување и полнење на вградената батерија, микрофибер крпичка за чистење, прикладна кутија со патент са чување и складирање на очилата и упатство на агнлиски јазик.

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.

:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This