25

Алатка за Кујнска Фолија

390 ден

Ултра практична високо квалитетна алатка за чување, сечење и апликација на кујнска фолија.

На залиха

Опис

Ова е задожителен и идеален производ за секоја кујна.

Алатката за кујнска фолија е идеален реквизит за режење, чување и аплицирање на кујнската фолија, целата процедура за заштита и чување на вашите оброци ќе биде многу полесна.

Изработена од високо квалитетна АБС пластика во комбинација со сечиво од нерѓосувачки челик, трајна и ќе ја користите повторно и повторно. А благодарение на држачите со вакум шмукалки со леснотија ќе ја фиксирате на вашата работна површина.

Кога ќе користите овој уред, нема да имате потреба да го ставате прстот на фолијата, што значи дека нема да има отпадок на фолија. Тоа е многу еколошки и економичен начин за да се чува вашата храна свежа  да трае подолго и да ви заштеди пари.

Оваа алатка за режење на фолија е компактна и лесна за користење, со ергономски дизајн кој ја прави лесна како пердув за користење. Тоа значи дека можете да го користите овој уред за режење на фолија без да ги уморите своите раце.

Со оваа алатка, ќе можете да ја режете кујнската фолија на било која должина, додека истовремено ќе го задржите воздухот надвор, за да ја задржите свежата состојба на храната. Имајќи ја оваа алатка во вашата кујна, ќе ви овозможи да ја чувате вашата храна на најдобар начин и да ги зачувате вкусот и квалитетот на храната подолго време.

 

Димензии:

Приозводот доаѓа во прикладно трговско пакување, идеално и за подарок.

Цената е за 1 примерок.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This