20

Термометар – Хигрометар со Сонда

Original price was: 600 ден.Current price is: 480 ден.

Комбиниран дигитален мерач на температура, влажност со часовник, тајмер, аларм и календар и сонда за надворешно мерење.

На залиха

Опис

Ултра практичен комбиниран мерач на температура, влажност и време со додатен сензор со кабел (надворешна сонда)

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид на температурата и влажноста на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде.

Производот има и сонда за мерење на температурата со кабел, со помош на која ќе можете покрај внатрешната да ја следите и мерите и надворешната температура.
Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина.

Одличен е и за кујната благодарение на часовникот со тајмер, одличен е и за спалната бидејќи има и аларм кој може да ве буди наутро, перфектен е за детксата соба или едноставно кажано совршен е за секоја просторија.

Покрај мерењето на време, температура и влажност, во уредот има и календар.

Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина.

Пред првото користење потребно е да на одлепите ДЕМО налепницата, ставите батерија, сетирате времето и уредот е спремен за акција.

Мерачот работи на 1 ААА батерија која доаѓа гратис со сетот.

Димензии:

Производот доаѓа во блистер трговско пакување – идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This