15 %
Заштеда 105 ден

Часовник со Термометар – Хигрометар

595 ден

Комбиниран дигитален часовник со мерач на температура, влажност, тајмер, аларм и календар. Квалитетен LCD екран кој може и да свети. Доаѓа со УСБ приклучок а може да работи и со батерии.

На залиха

Опис

Ултра практичен комбиниран дигитален мерач на време, температура, влажност, со календар  и аларм. Со квалитетен LCD екран кој може и да свети.

Со овој прекрасен уред секогаш ќе имате увид во времето, температурата и влажноста на воздухот. Погоден е за сите простории, и може да го користите насекаде.

Одличен е и за кујната благодарение на часовникот со тајмер, одличен е и за спалната бидејќи има и аларм кој може да ве буди наутро, перфектен е за детксата соба или едноставно кажано совршен е за секоја просторија.

Покрај мерењето на време, температура и влажност, во уредот има и календар. Може да го закачете или да ви стои на полица или било која површина. Уредот е прекрасно дизајниран и без проблем ќе го вметнете во било кој ентериер

Сите сетинзи и подесувања ги имате од задната страна на часовникот. А може да работи на батерија (која не е вклучена) или да го напоите преку УСБ кабелот кој е вклучен во сетот.

Важна напомена, кога уредот работи на батерии уредот автоматски работи во еко модус и дисплејот не свети за да ги штеди батериите, а кога го напојувате преку УСБ каблот LCD екранот автоматски свети.

Димензии:

Производот доаѓа во  трговско пакување во боја – идеално за подарок.

Димензии на пакувањето: 14.3×8.3×4.2CM

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This